Вынесите общий множитель за сскоби ... номер

5 х в квадрате+15 ху

9 а в квадрате - 3 а

+2
Ответы (2)
  1. 6 октября, 19:08
    0
    5 х^2+15 ху=5 х (х+3 у)

    9 а^2-3 а=3 а (3 а-1)
  2. 6 октября, 19:50
    0
    5x^2+15xy=5x (x+3y). 9a^2-3a=3a (3a-1).