Разложите на множители:

x^5+x;

2a^2-32;

3x+8+3x^2+8x;

Решите уравнение:

3x^2-4x=0

+2
Ответы (1)
  1. 3 января, 08:58
    0
    x^5+x=х (х^4+1) ;

    2a^2-32=2 (a ²-16) = 2 (a-4) (a+4) ;

    3x+8+3x^2+8x = (3x+8) + x (3x+8) = (3x+8) (1+x) ;

    Решите уравнение:

    3x^2-4x=0

    x (3x-4) = 0

    x=0 или 3 х-4=0

    3 х=4

    х=1 1/3