Упростить

(а-4) ^2+a (a+8)

y-2 - (y-5) ^2

64m^2 - (8m-n) ^2

9x (x+6) - (3x+1) ^2

+1
Ответы (1)
  1. 23 января, 05:40
    0
    (а-4) ²+а (а+8) = а²-8 а+16+а²+8 а=2 а²+16=2 (а²+8)

    у-2 - (у-5) ²=у-2 - (у²-10 у+25) = у-2-у²+10 у-25=-у²+11 у-27=у²-11 у+27

    64m² - (8m-n) ²=64m² - (64m²-16mn+n²=64m²-64m²-16mn+n²=n²-16mn

    9x (x+6) - (3x+1) ²=9x²+54x - (9x²+6x+1) = 9x²+54x-9x²-6x-1=48x-1