Разложить на множители 1) х в квадрате - 7 х + 10 2) 3 х в квадрате - 5 х-2

+3
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 12:31
    0
    Х²-7 х+10=х²-2 х-5 х+10=х (х-2) - 5 (х-2) = (х-5) (х-2).

    3 х²-5 х-2=3 х²+х-6 х-2=х (3 х+1) - 2 (3 х+1) = (х-2) (3 х+1).