Разложите на множетели:

1) ax - bx + cx - ay + by - cy

2) ax + bx - cx - ay - by + cy + az + bz - cz

+4
Ответы (2)
  1. 12 июля, 00:32
    0
    1) ax - bx + cx - ay + by - cy=a (x-y) - b (x-y) + c (x-y) = (x-y) (a-b+c).

    2) ax + bx - cx - ay - by + cy + az + bz - cz = (ax + bx - cx) - (ay - by + cy) + (az + bz - cz) = x (a+b-c) - y (a+b-c) + z (a+b-c) = (a+b-c) (x-y+z).
  2. 12 июля, 01:57
    0
    1) X (a-b+c) - y (a-b+c)

    2) x (a+b-c) - y (a+b-c) + z (a+b-c)