Преобразовать выражение:

3 (c+5) (c-4) - (c-1) в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 7 октября, 14:25
    0
    = (3 с=15) * (с-4) - (с²-2 с+1) = 3 с²-12 с+15 с-60-с²+2 с-1 = 2 с ²+5 с-61