5^12 умножить (5^4) ^2 / (5^5) ^4

+2
Ответы (1)
  1. 20 июня, 18:59
    0
    5^12 * (5^4) ^2 / (5^5) ^4=5^12*5^ (2*4) / 5^ (5*4) = 5^12*5^8/5^20=5^ (12+8) / 5^20=5^20/5^20=1