Разложите на множители:

1) - 8u^2-16cu-8c^2

2) 16u^4-1

3) u^2-19u-b^2-19b

+3
Ответы (1)
  1. 19 августа, 15:26
    0
    -8u²-16cu-8c²=-8 (u²+2cu+c²) = - 8 (u+c) (u+c) = - 8) u+c) ²

    16u⁴-1 = (4u²-1) (4u²+1) = (2u+1) (2u-1) (4u²+1)

    u²-19u-b²-19b=u²-b²-19u-19b = (u+b) (u-b) - 19 (u+b) = (u+b) (u-b-19)