Разложите на множители: 169 с^2-9 х^2

+1
Ответы (2)
  1. 26 сентября, 16:56
    0
    169 с^2-9 х^2=9 (169/9 с^2-x^2) = 9 * (13/3c-x) * (13/3c+x)
  2. 26 сентября, 17:21
    0
    169 с^2-9 х^2 = (13 с+3 х) (13 с-3 х)