1. Разложите на множители:

1. а^2-6 а+9=

2. 4 х^2+4 ху+у^2=

2. упростить выражения:

1. (с-2) (с+3) - (с-1) : 2=

2. 3 (a+c) ^2-6ac=

+5
Ответы (1)
  1. 17 июля, 20:32
    0
    1) a²-6a+9 = (a-3) ²

    4x²+4xy+y² = (2x+y) ²

    (4x² = (2x) ², 4xy=2.2x. y)

    2) (c-2) (c+3) - (c-1) : 2=c²+3c-2c-6-c/2+1/2=c²+0,5c-5,5

    3 (a+c) ²-6ac=3 (a²+2ac+c²) - 6ac=3a²+6ac+3c²-6ac=3a²+3c²