Разложите на множители:

1) 3 а-15b

2) 5x-2xy

3) 7mn+7mk

4) 6a^2-12ab

5) x^8-x^3

6) 18ab^2+9ab

+1
Ответы (2)
  1. 19 сентября, 12:44
    +7
    Решение:

    1) 3 а-15b=3 (a-5b)

    2) 5x-2xy=x (5-2y)

    3) 7mn+7mk=7m (n+k)

    4) 6a^2 - 12ab=6a (a-2b)

    5) x^8 - x^3=x^3 (x^5 - 1)

    6) 18ab^2 + 9ab=9ab (2b+1)
  2. 19 сентября, 13:21
    +7
    1) 3 а-15b=3 (a-5b).

    2) 5x-2xy=x (5-2y).

    3) 7mn+7mk=7m (n+k).

    4) 6a ²-12ab=6a (a-2b).

    5) x⁸-x³=x³ (x⁵-1).

    6) 18ab²+9ab=9ab (2b+1).