Решите уравнение 9 у-у (в квадрате) = 0

+4
Ответы (2)
  1. 31 марта, 21:45
    0
    у (у-1) = 0 (выносим за скобку у)

    у=0 у-1=0

    у=1

    Ответ: у=0, у=1 корни ураавнения
  2. 1 апреля, 00:24
    0
    y-y^2=0

    y (1-y) = 0

    y=0 или 1-у=0

    у=1

    Ответ: у=0, у=1