вычислите f ' (-2), если f (x) = (4x+6) ^3-7 ctg^3 (pi/8)

+5
Ответы (1)
  1. 15 августа, 03:55
    0
    3*4 * (4 * (-2) + 6) ^2 = 12*4 = 48.