Разложите на множители: 36-x^16

+3
Ответы (2)
  1. 25 ноября, 09:35
    0
    36-x^16=6^2 - (x^8) ^2 = (6-x^8) (6+x^8)
  2. 25 ноября, 11:45
    0
    36 - (x^8) ^2 = (6^2 - x^8) (6^2 + x^8)