1-5p-3q при p=12 q = - 16

+1
Ответы (2)
  1. 24 ноября, 04:18
    0
    1-5*12-3 * (-16) = 1-60+48 = - 11
  2. 24 ноября, 07:13
    0
    1-5p-3q при p=12 q = - 16

    1-5*12-3 * (-16) = 1-50+48 = - 1