2 хв квадрате - х-3=0 5 х в квадрате-8 х-4=0

+3
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 22:50
    0
    2 х^2-х-3=0

    D = 1+24=25

    х1 = (1-5) / 4=-1

    х2 = (1+5) / 4=1,5

    5 х^2-8 х-4=0

    D=64+80=144

    х1 = (8-12) / 10=-0,4

    х2 = (8+12) / 10=2