Разложите на множители:

1) x * (m-n) + 3 * (m-n)

2) 2x-2y+ax-ay

+4
Ответы (2)
  1. 29 мая, 11:27
    0
    1) х * (m-n) + 3 * (m-n) = (m-n) * (x+3)

    2) 2x-2y+ax-ay=2 * (x-y) + a * (x-y) = (x-y) * (2+a)
  2. 29 мая, 12:26
    0
    хm-хn+3m-3n = (m-n) * (x+3)

    2 (x-y) + a (x-y) = (x-y) * (2+a)