Разложите на множители:

1) 4c^2-49d^2

2) x^2y^2-0,04

3) a^2b^2-c^2

4) p^2q^2-4k^2

+3
Ответы (2)
  1. 31 декабря, 03:43
    0
    (2 с-7d) (2c+7d)

    (xy-0.2) (xy+0.2)

    (ab-c) (ab+c)

    (pq-2k) (pq+2k)
  2. 31 декабря, 03:59
    0
    1) 4c^2-49d^2 = (2c-7d) (2c+7d)

    2) x^2y^2-0,04 = (xy-0.2) (xy+0.2)

    3) a^2b^2-c^2 = (ab-c) (ab+c)

    4) p^2q^2-4k^2 = (pq-2k) (pq+2k)

    a^2-b^2 = (a-b) (a+b)