Разложите на множители квадратный трехчлен 2 х (в квадрате) - 7 х+6

+5
Ответы (1)
  1. 26 апреля, 22:42
    0
    D=7*7-4*2*6=1

    x1 = (7+1) 2*2=2

    x2 = (7-1) 2*2=1.5

    2x*2x-7x+6=2 (x-2) (x-1.5)