Упростите

выражение:

а)

3 х + 7 у - 6 х - 4 у;

б)

8 а + (5 - а) - (7 + 11 а) ;

в)

4 - 5 (3 с + 8).

+1
Ответы (1)
  1. 3 июля, 07:13
    -1
    3 х + 7 у - 6 х - 4 у=-3 х+3 у

    8 а + (5 - а) - (7 + 11 а) = 8 а+5-а-7-11 а=-4 а-2

    4 - 5 (3 с + 8) = 4-15 с-40=-15 с-36