Разложите на множители:

а) - 3x^2-12x-12

б) 24y^5-3y^2

+5
Ответы (2)
  1. 21 ноября, 01:40
    0
    а) - 3 х^2-12 х-12=-3 (х^2+4 х+4) = - 3 (х+2) ^2

    б) 24 у^5-3 у^2=3 у^2 (8 у^3-1) = 3 у^2 (2 у-1) (4 у^2+2 у+1)
  2. 21 ноября, 04:11
    0
    a) - 3x^2 - 12x - 12 = - 3 (x^2 + 4x + 4) = - 3 (x + 2) ^2 = - 3 (x + 2) (x + 2)

    б) 24y^5 - 3y^2 = 3y^2 (8y^3 - 1) = 3y^2 ((2y) ^3 - 1^3) =

    = 3y*y * (2y - 1) * (4y^2 + 2y + 1)