Разложите на множители:

1) 27 а ^2 - а ^3

2) а ^2 + 2ab + b ^2 - 9

+1
Ответы (1)
  1. 13 ноября, 10:49
    0
    1) 27 а^2 - а^3=a^2 (27-a)

    2) а^2 + 2ab + b^2 - 9 = (a+b) ^2-9