5 х (в квадрате) - 3 х-2=0

+2
Ответы (2)
  1. 2 октября, 18:53
    0
    5x^2-3x-2=0

    D=9-4*5 * (-2) = 9+40=49

    x1 = 3+7/10=1

    x2 = 3-7/10 = - 0,4
  2. 2 октября, 21:16
    0
    x1,2 = (3+-корень из 49) / 10 = (3+-7) / 10

    x1=1

    x2=-2/5