Упростите выражение:

а) 2 х-3 у-11 х+8 у;

б) 5 (2 а+1) ;

в) 14 х - (х-1) + (2 х+6)

+3
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 20:02
    0
    1) 2 х-3 у-11 х+8 у=-9 х+5 у

    2) 5 (2 а+1) = 10 а+5

    3) 14 х - (х-1) + (2 х+6) = 14-х+1+2 х+6=х+21