Поделите число 300 на три части, пропорционально числам 2, 3 и 5

+5
Ответы (1)
  1. 2 июля, 11:53
    0
    2 х+3 х+5 х=300

    10 х=300

    х=30

    2*30=60

    3*30=90

    5*30=150

    Ответ. 60, 90, 150.