Разложите на множители: 3x+3y^2-x^2y-3y

+2
Ответы (1)
  1. 29 августа, 17:42
    0
    3x-3y + xy² - x²y = 3 (x-y) + xy (y-x) = 3 (x-y) - xy (x-y) = (x-y) (3-xy)