Решите систему

3x-y=15

x+6/2 - y/3=6

+5
Ответы (1)
  1. 23 августа, 14:06
    0
    я точно не уверен, но

    3 х-у=15

    х+6/2-у/=6

    3 х-у=15

    х+3-у/3=6

    3 х-у=15

    3 х+9-у=18

    2 х+9=-3

    2 х=-3-9

    2 х=-12

    х=-6

    Ответ:-6