Разложите на множители многочлен:

а) a^2+ad-a-d

б) y^3-xy^2+y-x

+4
Ответы (1)
  1. 28 мая, 03:56
    0
    a) a²+ad-a-d = (a²-a) + (ad-d) = a (a-1) + d (a-1) = (a-1) (a+d)

    б) y³-xy²+y-x=у² (у-х) + (у-х) = (у-х) (у²+1)