Разложите на множители:

25 а-4 ав в квадрате

3 а (в квадрате) - 6 а+3

Упростие выражение:

(3 х-1) (3 х+1) + (3 х+1) в кв.

+2
Ответы (1)
  1. 6 марта, 17:58
    0
    (25 а-4 ав) 2=а (5-2 в) (5+2 в)

    3 а в квадрате - 6 а+3=3 а в квадрате - 3 а-3 а+3 = 3 а (а-1) - 3 (а-1) = (3 а-3) (а-1)

    (3x-1) (3x+1) + (3x+1) в квад=9 х в квад - 1+9 х в квад + 6 х + 1 = 18 х в квад+6 х=6 х (3 х+1)