Разложите на множители многочлен ab+3b-5a-15

+3
Ответы (1)
  1. 15 июля, 14:16
    0
    Ab+3b-5a-15=

    (ab+3b) + (-5a-15) =

    b (a+3) - 5 (a+3) =

    (a+3) + (b-5)