log2,5 9 * log9 4 = ?

+2
Ответы (1)
  1. 29 июля, 09:55
    0
    log2.5 9 * log9 4=log4 2.5/log 4 9 * log4 4/log4 9=l0g4 2.5=log2.5 2/5/log 2.5 4=log2.5 2/2log2.5 2=1/2=0.5