Разложите на множители:

5 (х-3) - 4 х (х-3)

(15+а) (b-2) - (2 а+3) (2-b)

+1
Ответы (2)
  1. 20 декабря, 09:11
    +5
    (x-3) (5-4x)

    (b-2) (15+a+2a-3) = (b-2) (12+3a) = 3 (b-2) (4+a)
  2. 20 декабря, 10:18
    +1
    1) = (х - 3) (5 - 4 х)

    2) = (b - 2) (15 + a + 2a + 3) = (b - 2) (3a + 18)