Решите уравнение : (х+4) ^2 - 32=8 х

(^2-в квадрате тип)

+5
Ответы (1)
  1. 24 марта, 06:25
    0
    (х+4) ²-32=8 х

    х²+8 х+16-32=8 х

    х²+8 х-8 х=-16+32

    х²=16

    х=√16

    х=4