Разложите на множители многчлен 11x+11y-x^2-xy

+1
Ответы (1)
  1. 13 октября, 10:52
    0
    Решение:

    11 х+11 у-х²-ху = (11 х+11 у) - (х²+ху) = 11 (х+у) - х (х+у) = (х+у) (11-х)

    Ответ: (х+у) (11-х)