Разложите на множители: 10a^2b^3 (x-y) - 12 a^4b (y-x)

+1
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 23:24
    0
    10a²b³ (x - y) - 12a⁴b (y - x) = 10a²b³ (x - y) + 12a⁴b (x - y) = (x - y) (10a²b³ + 12a⁴b) =

    = 2a²b (5b² + 6a²) (x - y)