Разложите на множители:

1) 25-9a^{2}

2) 36m^{2} - 100n^{2}

3) 0,04p^{2} - 1,69q^{2}

+3
Ответы (2)
  1. 11 февраля, 18:59
    +1
    1) 25-9a²=5² - (3a) ² = (5+3a) (5-3a)

    2) 36m²-100n²=4 (9m²-25n²) = 4 ((3m) ² - (5n) ²) = 4 (3m+5n) (3m-5n)

    3) 0,04p²-1,69q² = (0,2p) ² - (1,3q) ² = (0,2p+1,3q) (0,2p-1,3q)
  2. 11 февраля, 19:15
    +3
    1) 25-9 а^2 = (5-3 а) (5+3 а)

    2) 36m^2-100n^2 = (6m-10n) (6m+10n)

    3) 0,04p^2-1,63q^2 = (0,2p-1,3q) (0,2p+1,3q)