Разложите на множители:

a) - xy+7x+5y-35

б) 5a²+10ay+5y²

+4
Ответы (2)
  1. 21 февраля, 06:20
    -1
    -x (y-7) 5 (y-7) = (5-x) (y-5)

    (5a+y) / 2
  2. 21 февраля, 06:42
    -1
    A) - xy+7x+5y-35 = (7x-xy) + (-35+5y) = x (7-y) - 5 (7-y) = (x-5) (7-y).

    б) 5a^2+10ay+5y^2=5 (a^2+2ay+y^2) = 5 (a+y) ^2.