Вычислить 16 1/2 + 27^-1/3+81^3/4-8^1 2/3

+4
Ответы (1)
  1. 25 июля, 16:33
    0
    (4²) ^1/2 + (3³) ^-1/3 + (3^4) ^3/4 - (2³) ^5/3=4 + (3) ^-1+3³-2^5=4+1/3+27-32=-2/3