Разложите на множетили 2 х в2 степини - 20 ху+50 у2 степини; - 3 ф2 степини-6 ав-3 в2 степини; 6n3 степини-1.2n2 степини+0.06n; 5m-m2 степини+0.05m3 степини решите пажайлуста

+2
Ответы (1)
  1. 26 июня, 01:45
    0
    2 х²-20 ху+50 у²=х²-10 ху+25 у² = (х-5 у) ²

    -3 а²-6 аb-3b²=a²+2ab+b² = (a+b) ²

    5m-m²+0,05m³=m (5-m+0,05m²)

    2n²+0,06n=2n (n+0,03)