Разложите на множители:

1) - 3a²-6ab-3b²

2) 6n³-1.2n²+0.06n

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 14:16
    0
    1) - 3a²-6ab-3b²=-3 (a²+2ab+b²) = - 3 (a+b) ²

    2) 6n³-1.2n²+0.06n=0,06 (100n³-20n²+n) = 0.06n (10n-1) ²