Сократите дробь а^2-9 с^2/3 с-а

+2
Ответы (1)
  1. 8 октября, 03:05
    0
    а^2-9 с^2/3 с-а = (a-3c) (a+3c) / (3c-a) = - (3c-a) (a+3c) / (3c-a) = - (a+3c)