Разложи на множители:

а) y (a-b) + 2 (a-b)

б) 3x-3y+ax-ay

+3
Ответы (1)
  1. 29 декабря, 01:55
    0
    Y (a-b) + 2 (a-b) = (a-b) (y+2)

    3x-3y+ax-ay = 3 (x-y) + a (x-y) = (x-y) (3+a)