Разложите на множители:

а) 2p+10√2pq+25q

б) 7√p+7√q-2p-2√pq

+2
Ответы (1)
  1. 3 марта, 02:16
    0
    А) 2p+10√2pq+25q = (√2p+5√q) ²

    б) 7√p+7√q-2p-2√pq=7 (√p+√q) - 2√p (√p+√q) = (√p+√q) (7-2√p)