Разложите на множители многочлен x^2-3x-10

+5
Ответы (1)
  1. 5 августа, 21:57
    0
    X^2 - 3x - 10 = (x - 5) (x + 2)

    D = 9 + 40 = 49; V49 = 7

    x1 = (3 + 7) : 2 = 5

    x2 = (3 - 7) : 2 = - 2

    Ответ (х - 5) (х + 2)