Разложите на множители:

a) 2a-ac^2+a^2c-2c

b) 25x-10x^2+x^3

+3
Ответы (1)
  1. 5 марта, 07:39
    0
    A) 2a - ac² + a²c - 2c = 2 (a - c) + (a²c - ac²) = 2 (a - c) + ac (a - c) = (a - c) (2 + ac)

    b) 25x - 10x² + x^3 = x (25 - 10x + x²) = x (5 - x) ² = x (5 - x) (5 - x)