Помогите 8 класс ...

А) 14 х³+5 х-1=0

Б) - у²+3 у+5=0

В) 2 х²+х+67=0

Г) 1-18 р+81 р²=0

Д) - 11 у+у²-152=0

Е) 18+3 х²-х=0

+1
Ответы (1)
  1. 7 октября, 14:42
    0
    А) 14 х³+5 х-1=0

    D=25+56=81

    x1 = (-5-9) / 28=-0,5

    x2 = (-5+9) / 28=1/7

    Б) - у²+3 у+5=0

    y²-3y-5=0

    D=9+20=29

    y1 = (3-√29) / 2

    y2 = (-3+√29) / 2

    В) 2 х²+х+67=0

    D=1-526=-535<0

    нет решения

    Г) 1-18 р+81 р²=0

    (1-9p) ²=0

    1-9p=0

    9p=1

    p=1/9

    Д) - 11 у+у²-152=0

    y1+y2=11 U y1*y2=-152

    y1=-8 U y2=19

    Е) 18+3 х²-х=0

    D=1-216=-215<0

    нет решения