Разложить на множители многочлен 9aв квадрате-6a+1

+1
Ответы (2)
  1. 15 декабря, 13:27
    0
    9 а^2 - 6 а + 1

    D = 36 - 36 = 0

    a = 6 : 18 = 1/3

    Ответ 9 (а - 1/3) (а - 1/3)
  2. 15 декабря, 14:09
    0
    9a²-6a+1 = (3a) ²-2.3a. 1+1² = (3a-1) (3a-1) = (3a-1) ²