1) 6 х^2-6 ху-8 х+8 у при х=-4, у=2

+5
Ответы (1)
  1. 9 марта, 08:53
    0
    1. выносим за скобки

    6x (x-y) - 8 (x+y) = 0

    2. (x-y) * (6x-8) = 0

    (-4-2) * (6*-4-8) = - 6 * (-32) = 192

    вроде так