4y^4 - 7y^2+3=0

помогите решить

+3
Ответы (1)
  1. 16 февраля, 20:33
    0
    4 у⁴-4 у²-3 у²+3=0

    4 у² (у²-1) - 3 (у²-1) = 0

    (4 у²-3) (у²-1) = 0

    у₁=√3/2

    у₂=-√3/2

    у₃=1

    у₄=-1