Разложите на множетели (5a+6) в квадрате-81

+5
Ответы (1)
  1. 24 октября, 21:43
    0
    (5 а+6) ^2-81=25a^2+60a+36-81=25a^2+60a-45=5 (5a^2+12a-9)